.TR Uzantılı Domain Bilgileri

.TR uzantılı domain kayıt evrakları ile fiyatlarımız

Uzantı Süre Yeni Kayıt Transfer Yenileme
.com.tr 1 Yıl 9,99 $ / Yıl 9,99 $ / Yıl 9,99 $ / Yıl
.gen.tr 1 Yıl 8,99 $ / Yıl 8.99 $ / Yıl 8,99 $ / Yıl
.biz.tr 1 Yıl 8,99 $ / Yıl 8,99 $ / Yıl 8,99 $ / Yıl
.web.tr 1 Yıl 8,99 $ / Yıl 8,99 $ / Yıl 8,99 $ / Yıl
.k12.tr 1 Yıl 7,99 $ / Yıl 7,99 $ / Yıl 7,99 $ / Yıl
.bel.tr 1 Yıl 7,99 $ / Yıl 7,99 $ / Yıl 7,99 $ / Yıl

Kişisel (ad-soyad.com.tr) Alan Adları için
Kimlik bilgileri ile birebir uyuşan alan adı başvurularında belge gerekmemektedir.Sipariş formunda T.C. Kimlik numarası yeterlidir, sipariş geçeceğiniz ad-soyad alan adınızın, kimlik ile tam uyuşmasına dikkat ediniz.

Ticari Amaçla .com.tr Tescili
Size göndereceğimiz "Alan adı tahsis" formu ile birlikte,
- Ticaret Sicil Gazetesi, Marka Tescil Belgesi, Sicil Tasdiknamesi belgelerinden herhangi bir tanesini bize iletmeniz yeterlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, başvurulan alan adı ile resmi belgede yer alan ünvanın örtüşmesidir.

Dernek, Vakıf, Radyo, TV, Film, Sanatçı, Otel, Tatil Köyü, Dergi, Gazete, Hastane, İlaç, Çiftlik, Fuar, Gemi
Bu tip bir başvuruda, bağlı bulunan örneğin otel için Turizm bakanlığından alınan Turizm İşletme Belgesi, film adları için Kültür bakanlığı Telif hakları ve sinema genel müdürlüğünden alınmış kayıt tescil belgesi gibi, işletme veya girişimin bağlı bulunan resmi kurumdan alınan resmi kayıt tescil belgesi ile başvurular kabul edilecektir.

Dernek veya vakıflar için yapılan başvurularda, başvuru yapan organizasyonun kuruluş kanunu, vakıf senedi veya dernek tüzüğünün ilk üç sayfası ve son sayfası gerekmektedir.

Telekomünikasyon kurumundan alınmış ISS Genel İzin belgesi, Web tabanlı çalışan kişi veya kuruluşlar için var olan web sitelerini ve vermek istediği hizmeti açıklar dilekçe (kişi adına ise nüfus cüzdanı, şirket ise ticari belgeler), ile İnternet hizmeti vereceğini beyan ederek alınabilir. İnternet hizmeti, internet servisleri verecek olan kişi veya kuruluşlara tahsis edilmektedir, her ticari kurum .net.tr alamamaktadır, başvurularınızı buna göre yapmanızı rica ederiz.

Alan adının tahsisi için, alan adı sahibi resmi/devlet kuruluşun en üst makamı tarafından verilen antetli kağıt üzerinde, imzalı, kaşeli varsa mühürlü talebin, alan adı tahsis belgesiyle birlikte iletilmesi halinde başvurular tescil edilebilir.

Alan adının tahsisi için, alan adını kullanacak belediyenin başkanı tarafından imzalı onay belgesinin ve alan adı tahsis formunun kaşeli, imzalı haliyle iletilmesi halinde tescil edilebilir.

Başvuru sahibi devlet okulu ise ilköğretim, lise ve dengi okullar için okulların müdürlük makamınca verilmiş antetli kağıt üzerine yazılı izin belgesi kaşe veya mühürlü ve bununla birlikte alan adı tahsis formunun kaşeli mühürlü ve imzalı hali ile başvuru yapılabilir.

Başvuru sahibi özel okul ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen kurum açma izin belgesi ile birlikte belediyeden alınan iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı ile başvurular değerlendirilmektedir.

.TR Alan adı ile ilgili bilmeniz gerekenler

.com.tr alan adıları iki şekilde kayıt edilmektedir firmaisminiz.com.tr ve isimsoyisim.com.tr şeklinde Firma olarak kayıt etmek için firma vergilevhanız ticaret odası kaydınız veya marka tescil belgeniz gerekir. isimsoyisim.com.tr içinse kimlik fotokopiniz yeterlidir.

Kayıt işleminizi sizin adınıza takip ediyoruz.

Alan Adı tahsis formunu sizin adınıza hazırlıyoruz.

Müşter Panelinizden DNS Yönetimi Yapabilirsiniz.

Uygun fiyat ve hızlı çözüm üretiyoruz