Hakkımızda

           
17 Yıldır Kesintisiz Hizmet Vermenin Gururunu Yaşıyoruz

Inetmar 17 yıldır sizlere, hosting paketinizdeki databaselerinizi yüksek performanslı emc ssd storage alanları üzerinde saklayan, email kotalarınızın dolmadığı alanları size tahsis eden, hesabınızla ilgili önemli uyarıları size telefonla bildiren, hizmetinize ait faturalarınızın postada kaybolmadığı, sitenize ait tüm içeriği farklı lokasyonlarda güvenle yedekleyen bir hosting deneyimi sunar.


Teknik Altyapı

İNETMAR, teknik altyapı olarak güvendiğiniz markaların en son teknoloji ürünlerinden amaca ve hizmete en uygun olanlarını seçmektedir.

İnternet bağlantı alt yapımız gigabit hizmetlerle uyumlu olup, gerektiğinde arttırılmaya müsaittir. Türk Telekom ve Superonline tarafından sağlanan fiber omurgasına direkt erişim sağlanmaktadır.


Network Bağlantısı

Altyapımız bağımsız fiberoptik kanal üzerinden Metro Ethernet omurgasına bağlı ve toplam 2×10 Gbit Port TürkTelekom 2 x 10 Gb Turkcell Superonline kapasitesine sahip olup, 2Gbit olan aktif hat kullanımı müşteri ihtiyaçlarına göre arttırılabilir.

Network ve kablolama alt yapımız oluşabilecek manyetik alanlardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Metro ethernet şebekesi üzerinden BGP protokolü ile diğer ISP omurgalarına en hızlı şekilde iletişim kurulmaktadır.


Enerji

Datacenterımızın en önemli yatırımlarından biri olan enerji altyapımız;
1 MVA Elektrik Trafosu (OG 34500 kV)
4 x 200 KVA Yedekli Socomec Green Power kesintisiz güç kaynağı
Toplam 800 KvA kesintisiz güç kaynağı (UPS) ile anlık elektrik kesinti ve enerji dalgalanmalarına karşı korunmaktadır.

Şebekede oluşabilecek elektrik kesintileri, 2×750 KvA kapasiteli jeneratör ile 7/24 önlenmektedir.


Soğutma

N+1 Yedekli Liebert Hiross iklimlendirme sistemi
Datacenterımız 450.000 BTU kapasitesine sahip iklimsel soğutma sistemi ile soğutulmaktadır.

Datacenterımızdaki sıcaklık oranları 7/24 yetkili personel tarafından alınan verilerle izlenmekte ve gerekli seviyede tutulmaktadır.


Sunucular

DELL Fujitsu markalarını kullanan firmamız datacenterımızdaki donanımları en iyi performansı sağlayacak şekilde seçmektedir.

Donanımsal arızalar maximum 12 Saat içerisinde giderilmektedir.