max_execution_time Hatası Çözümü (WordPress)

WordPress’te max_execution_time hatası genellikle bir betik veya işlemin maksimum süreyi aşması durumunda ortaya çıkar. Bu hatayla karşılaşmanın birkaç nedeni olabilir ve çözümü için birkaç farklı adım mevcuttur. İşte bu hatayı çözmek için adımlar:

php.ini Dosyasını Düzenleme
 Bu dosyada max_execution_time değerini artırarak bu hatayı çözebilirsiniz. php.ini dosyasını açın max_execution_time satırını aşağıdaki gibi güncelleyin:

max_execution_time = 60

.htaccess Dosyasını Kullanma
Kontrol panelinde veya FTP ile WordPress’in kurulu olduğu dizinde bulunan .htaccess dosyasını düzenleyerek bu hatayı çözebilirsiniz. Dosyayı açın ve aşağıdaki kodu ekleyin:

php_value max_execution_time 60

 

Fonksiyonlar.php Dosyasını Kullanma
Temanızın functions.php dosyasını kullanarakta max_execution_time değerini değiştirebilirsiniz. Bu dosyayı temanızın dizininde bulabilirsiniz. Aşağıdaki kodu dosyanın sonuna ekleyin:

ini_set('max_execution_time', 60);

WordPress’te sıkça karşılaşılan bu hatanın çözüm yolları yukarıdaki gibidir, yukarıdaki adımlardan birini uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Sizlerde performans odaklı WordPress Hosting paketlerimizden yararlanmak için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir